
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 2.1 mm |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.1 mm |
| Min Thickness | 1.7 mm |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating | 35 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 655
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21293
Ext.Price$0.21293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21293 | $0.21293 |
| 10 | $0.18978 | $1.89780 |
| 50 | $0.16915 | $8.45750 |
| 100 | $0.14733 | $14.73300 |
| 500 | $0.12833 | $64.16500 |
| 1000 | $0.11503 | $115.03000 |
| 3000 | $0.10310 | $309.30000 |
